Вступ.
Економічна і політична криза в країні. Якість життя погіршується за всіма параметрами. Закриваються підприємства, деякі втрачають роботу, змушені шукати нову й освоювати нові види діяльності. От і мені довелося освоювати нові поняття в електротехнічній галузі. Моє перше завдання на новому місці роботи - розібратися в термоусадочній трубці.
Завдяки великому Інтернету, погугливши трохи, знаходжу безліч матеріалу, як технічного, так і просто пізнавального характеру.
Основне.
Термонасадкові трубки виготовляються в основному з дешевих полімерів, тому вони економічні у виробництві і до того ж прості у використанні. Основним матеріалом для виробництва термоусаджуваних трубок є недорогий полімерний матеріал - поліолефін.
Термоусаживающиеся трубки використовуються у всіх галузях промисловості: енергетика, автомобілебудування, електроніка, приладобудування. Хоча, ще зовсім недавно, вони використовувалися виключно в галузях з високими технологіями: авіаційної, космічної, атомної і військової. Зараз неможливо знайти галузь, де б не використовувалися термоусадочні матеріали, в тому числі і трубки.
Першочергове значення термоусаживаемой трубки – це здатність значно зменшувати свій діаметр, (сідати), під впливом високої температури, обтиску щільно предмет і забезпечуючи йому механічну і ізоляційну захист, а також захист від корозії. До того ж використання термоусадки дуже просте – її встановлюють на кабель в необхідному місці, після чого розігрівають за допомогою паяльника, фена або навіть простий запальнички. Виходить моментальний результат прекрасною ізоляції і захисту виробу.
Призначення.
• Електроізоляція.
• Герметизація.
• Захист від механічних впливів і корозії.
• Колірна маркування.
• Зв'язування джгутів.
• Запобігання деформації місць перегину.
Трохи історії.
Перші термонасадкові матеріали були винайдені в США в кінці п'ятдесятих років минулого століття. Завдяки дослідженням в галузі радіаційної хімії, був отриманий легкий електричний кабель для потреб авіації і технологія виготовлення термоусаживаемой трубки. У колишньому Радянському Союзі процесом термоусадки зайнялися значно пізніше, та й то дослідження були секретними, так як проводилися в лабораторіях оборонної промисловості. Тільки в середині 90-х років термоусаживаемая трубка почала проникати з Заходу на територію пострадянського простору і миттєво завоювала заслужену популярність.
І трохи про багатому російською мовою.
По всій імовірності, ви помітили, що в тексті немає єдиного терміна для назви нашої трубки.
На мій запит про термоусадочній трубці, гугл видає поняття - термоусаживаемая трубка, термоусаживающаяся трубка, просто термоусадка, а також абревіатуру ТУТ.
Мене зацікавило, який же з цих термінів правильний. Невелика непрофесійне, любительське розслідування привело до такого результату.
Як стверджують деякі дослідники, словосполучення термозбіжна трубка, несе смислове значення того, що дана трубка була виготовлена вже спочатку шляхом процесутермоусадки, що не відповідає дійсності. Так як вона буде термоусаживаться в момент використання її, під тепловим впливом. Але, не дивлячись на це невідповідність, цей термін найбільш часто зустрічається в інтернеті.
Обобщающий, можно сказать жаргонный, термин термоусадка, который является существительным, обозначает процесс – уменьшение чего-то в размере под воздействием тепла. Поэтому не совсем правильно применять его для определения названия трубки.
Термин термоусаживающаяся, указывает на то, что трубка усаживается сама по себе, без влияния извне. Тоже не совсем наш вариант.
А вот термин термоусаживаемая уже несет в себе информацию о том, что что-то воздействует на трубку внешне, в этом случае термическое воздействие. Именно этот термин наиболее точно передает назначение термоусаживаемой трубки.
І ще для інформації. Також часто зустрічається абревіатура – ТУТ. Що це назва нового виробу? Ні, це просто скорочена назва Термонасадкові Трубки – ТУТ, яке об'єднує широкий клас однотипних виробів.
Незважаючи на таке розмаїття термінів, яким би терміном не називав замовник трубки, постачальник завжди зрозуміє, що потрібно клієнтові. З якого боку не заходь - все одно виходить трубка.
http://tematools.com.ua/g5149096-termousadochnaya-trubka-termousadka